Strieborné náušnice ako darček? Určite to najlepšie!

Na spriatelenom webe zverejnila minulý týždeň kolegyňa (máme to teraz rozdelené – ja sa starám o strieborné šperky, ona zase o oceľové) vtipný postreh zo života.

V princípe šlo o radu priateľke, či má uprednostniť pri darovaní náušníc oceľové alebo ródiované.

Hneď na začiatku sa pripojím k argumentácii v druhej časti príspevku – aj ja súhlasím s názorom, že darovať náušnice je určite lepšie, než prsteň, najmä za predpokladu, že si nie sme istí veľkosťou prsteňa, ale rada by som stratila slovko-dve o najvhodnejšom šperku. Ja osobne by som určite nevybrala ani oceľové ani ródiované, ale – samozrejme – strieborné náušnice.

No a prečo?

Tých dôvodov je niekoľko – strieborné šperky, či sa to niekomu páči, alebo nie – sú stále klenotmi, vyrobenými z drahého kovu – striebra. Ako Strieborné náušnicetaké podliehajú kontrole puncovým úradom a máte teda väčšiu istotu, že darujete skutočne to, čo ste darovať chceli – klenot.

Strieborné šperky sú navyše vďaka vlastnostiam striebra tie najjemnejšie a najkrajšie, ak samozrejme nerátame šperky diamantové, či zlaté.

Zároveň sa môžu stať súčasťou „odkazu“ ďalším generáciám. Znie to síce hlúpo, ale oceľové ani ródiované šperky určite svojim deťom neodkážete – potešia len Vás. Striebro však už putovať môže a tak – ktovie – možno práve tie náušnice, ktoré Vy teraz darujete sa o desiatky rokov ocitnú v rukách ďalších a ďalších generácií.

No a v neposlednom rade – je tu tradícia. Striebornými šperkami sa skrášľovali už starí Rimania, tak prečo nepokračovať v tom, čo pred tisíckami rokov začali, no nie?

V konečnom dôsledku samozrejme vždy záleží na Vašom výbere, ja však tvrdím, že ak chceme niekoho skutočne obdarovať, malo by to stáť za to. A preto by som volila jednoznačne strieborné náušničky.

Takže len toľko 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.