Prstene

Strieborný prsteň - srdiečkoStrieborné prstene sú tradičným a obľúbeným šperkom už dlhé stáročia, či priam tisícročia.

Oproti zlatým prsteňom sú dostupnejšie a lacnejšie.

Striebro si však napriek tomu zachováva povesť drahého kovu, takže strieborné prstene majú svoju váhu. Vyrobené sú väčšinou zo zliatiny striebra a medi, označovanej ako sterling silver. Aby mohol byť šperk skutočne označený za strieborný, musí obsahovať minimálne 92,5% striebra.

Strieborné prstene sa často v histórii používali a stále používajú ako ocenenie za služby, či vyzdvihnutie ich nositeľa.

Strieborný prsteň typu obrúčka

Smutne preslávené prstene boli fašistické Totenkopf. Vyrobené a udeľované na príkaz Himmlera, nemali síce váhu oficiálneho vyznamenania, no ich nositeľ bol považovaný za verného služobníka fašistickej moci.

Strieborný prsteň má pritom v súčasnosti najmä v Spojených štátoch ešte ďalší význam – stal sa symbolom moderných katolíckych spolkov, snažiacich sa docieliť sexuálnu abstinenciu mladých ľudí. Tieto spolky organizujú eventy, koncerty a večierky pre mládež, na konci ktorých im darujú strieborný prsteň s biblickým odkazom. Takto sa snažia bojovať proti skorému začiatku sexuálneho života mladých Američanov. Najnovšie štúdie však ukázali, že takýto prístup je neefektívny a jeho výsledkom je akurát to, že mladí ľudia, nosiaci takéto symboly, vstúpili do sexuálneho života menej pripravení a nedostatočne sa chránili pred chorobami.

Strieborný prsteň je krásnym šperkom, no môže byť zároveň aj skvelou investíciou – najmä pri súčasných, neustále sa zvyšujúcich cenách striebra.

Širokú ponuku strieborných prsteňov nájdete napríklad tu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Všetko o strieborných šperkoch