Náramky

Strieborné náramky sú stálicami medzi šperkami. Objaviť ich môžete už v starovekom Grécku, kde ich nosili rovnako muži ako ženy a neslúžili vždy iba ako módny doplnok. Strieborné náramky boli zároveň často symbolom príslušenstva k určitej spoločenskej triede, či etniku. Striebro bolo veľmi vzácnym materiálom, takže už len samotný náramok bez ozdôb, či ornamentov bol znakom úspešného a bohatého človeka.

Elegantný strieborný náramok

Postupom času sa menil vzhľad aj materiál, z ktorého boli náramky vyrobené. Striebro a strieborné náramky stále zostali jednými z najobľúbenejších šperkov, z rovnakých dôvodov, ako tomu bolo pred stovkami, či tisíckami rokov. Motívy, ktorými postupne majstri šperkári zdobili jednotlivé náramky však boli čoraz zložitejšie a umelecky hodnotnejšie. Pod vplyvom rôznych kultúr a pokročilejších výrobných postupov vznikali nové trendy a nové štýly v šperkárstve.

Náramky majú aj dnes viacero spoločenských funkcií. Od plastových náramkov, ktorými napríklad organizátori označujú svojich návštevníkov až po vysoko umelecky hodnotné diela, osadené Swarovski kryštálmi, polodrahokamami, či drahokamami. Od použitých materiálov a náročnosti umeleckého zhotovenia sa odvíja aj ich cena.

Ponuku strieborných náramkov môžete nájsť tu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Všetko o strieborných šperkoch